Novinky v pravidlech

     Ve všech soutěžích organizovaných OFS Vyškov je možné použít opakované střídání. Tato věc již byla praktikována u žáků a přípravek a nyní bude použita u všech kategorií.

Našeho klubu se to tedy týká mužů, kde je možné střídat nejvíce 5 hráčů. Maximálně může být v zápise o utkání uvedeno 16 hráčů. Víc jich v jednom utkání nemůže nastoupit. U starších žáků může střídat 7 hráčů a v zápise o utkání tedy maximálně 15 (hrajeme soutěž 7+1). Všichni hráči se mohou střídat opakovaně vždy v přerušené hře. Tuto změnu je nutné vždy oznámit rozhodčímu. Hráči, kteří jdou na hřiště musí být připraveni u střídačky v prostoru středové čáry. Hráči, kteří ze hry odcházejí, mohou hřiště opustit kdekoliv, tedy i na opačné straně hřiště.

V posledních 10 minutách hrací doby lze opakované střídání jednoho družstva provézt maximálně 2x.

Tato změna je na jedné straně velice prospěšná, že si může zahrát více hráčů a na druhou stranu velice nebezpečná, aby nedocházelo k nadměrnému zneužívaní. Věříme, že si to rozhodčí pohlídají a nebude se na hřišti občas pohybovat více hráčů, nebo se po celou hrací dobu nebude jen střídat.

Změna, která se dotýká přípravky, je doby hry. Nyní se bude hrát 4×17 minut s přestávkou 3-5 minut.