Novinky v pravidlech kopané

Změna pravidel platných od 1. července 2019

Celé znění ke stažení zde.

Zkrácené znění ke stažená zde.

Stručný popis změn:

  1. U přímého volného kopu fotbalisté útočícího týmu už nově nebudou smět být ve zdi s bránícími hráči. Budou muset stát minimálně jeden metr od obránců. Mělo by tak ubýt strkanic a zdržování hry.
  2. Střídající hráč musí opustit hřiště v nejbližším možném místě. To má zamezit takzvanému taktickému střídání, kdy je v závěru zápasu střídaný hráč, který je nejdále od středové čáry.Při zahrávání pokutového kopu nově
  3. Při zahrávání pokutového kopu nově budou muset brankáři stát alespoň částí jedné kopačky na brankové čáře a nesmějí stát za ní. Gólmani se před rozehráním penalty ani nebudou smět pohybovat nebo dotýkat branky.
  4. Branka nebude platit, i pokud by útočící hráč skóroval po neúmyslné hře rukou. Zároveň si ani do šance nesmí pomoct neúmyslnou rukou. Rozhodčí tak nebudou uznávat ani branky, kdy útočníkovi bude ruka nastřelena.
  5. Mění se také pravidlo o rozehrávání kopu od branky. Míč bude nově ve hře, když se pohne a nemusí už opustit pokutové území. Soupeři ale stále musí zůstat mimo pokutové území.
  6. Dřív byl rozhodčí součástí hry, a pokud ho zasáhl míč, pokračovalo se dále. Teď se nově přeruší hra, pokud se od rozhodčího odrazí míč přímo do branky, nebo se jeden z týmů dostane do zjevné útočné akce, nebo pokud míč získá druhý tým.
  7. Míč rozhodčího se bude vhazovat přímo celku, který měl míč původně v držení.
  8. Rozhodčí také budou moct udělit žlutou nebo červenou kartu členům realizačního týmu. Navíc pokud nebude možné identifikovat, kdo z lavičky se provinil proti pravidlům, tak bude potrestán trenér.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *